– Trochę o pierwszej pomocy i szkoleniach w rozmowie z K.Wiśniewskim z Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy.

15152363_1380108085355133_1045855667_o

Materiał pobrany z STRONY

Instrukcje jak postępować w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia przygotowały Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy i Komenda Wojewódzka Policji.

Znajdują się tu informacje mi.n o resuscytacji krążeniowo-oddechowej, ranach, złamaniach. Dowiecie się także jak reagować w przypadku podejrzenia zawału mięśnia sercowego czy zadławienia.

-Często mieszkańcy nie wiedzą nawet jak reagować w przypadku drobnych obrażeń ciała. Rodzina stoi i patrzy na krwotok np. z żylaka i nikt nie wie co zrobić. Postępowanie w przypadku rzeczywistego zagrożenia życia, może stanowić dla nich nie lada wyzwanie – mówi Krzysztof Wiśniewski, rzecznik pogotowia ratunkowego w Bydgoszczy.

Dlatego służby ratunkowe robią wszystko, by uświadomić, jak ważna jest pierwsza pomoc. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego organizuje liczne kursy.

-Bardzo chętnie uczestniczymy w takich szkoleniach. Przeprowadzamy je w szkołach, przedszkolach ale także w firmach. Dzieci bardzo szybko się uczą tej pierwszej pomocy. Mam nadzieję, że doczekam takich czasów, żeby w szkołach była obowiązkowa nauka pierwszej pomocy.

Rok temu ukazała się broszura „Pierwsza pomoc. Ratownictwo medyczne”.

-Jest bardzo łatwa w użyciu, mało słów, dużo zdjęć. Myślę, że warto się nią zainteresować- dodaje Krzysztof Wiśniewski.

Broszurę lub aplikację na telefon można pobrać bezpłatnie TUTAJ

https://www.wspr.bydgoszcz.pl/wp-content/uploads/2017/01/Odsłuch-ESKA.mp3

Back to top