– M

Zespoły ratownictwa medycznego (ZRM) to jednostki systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, które poza szpitalem udzielają pomocy medycznej osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. Może to być np. udar mózgu, zawał serca, upadek z wysokości czy wypadek komunikacyjny.

Zespoły ratownictwa medycznego dzielą się na:

  • zespoły specjalistyczne – co najmniej trzy osoby uprawnione do wykonywania medycznych czynności ratunkowych, w tym lekarz systemu oraz pielęgniarka systemu lub ratownik medyczny;
  • zespoły podstawowe – co najmniej dwie osoby uprawnione do wykonywania medycznych czynności ratunkowych, w tym pielęgniarka systemu lub ratownik medyczny;
  • zespoły lotnicze – co najmniej trzy osoby, w tym co najmniej jeden pilot zawodowy, lekarz systemu oraz ratownik medyczny lub pielęgniarka systemu.

Bydgoski motoambulans, zbudowany na bazie BMW S 1000 XR, jest wyposażony w potężny, czterocylindrowy silnik rzędowy dostarcza 118 kW (165 KM) mocy przy 11 000 obr./ min oraz rozwija 112 Nm przy 9250 obr./min.

S 1000 XR standardowo wyposażony jest w dwa tryby jazdy do wyboru: „Deszcz” oraz „Szosa”, pozwalające motocykliście–ratownikowi medycznemu optymalnie dostosować się do warunków jazdy. Standardowy układ ASC (Automatyczna Kontrola Stabilności) i pokładowy ABS zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa jazdy.

Wersja przeznaczona dla ratownictwa medycznego ma specjalny kamuflaż, pojemniki na podstawowe przyrządy medyczne w tym: defibrylator, respirator, butlę z tlenem, kołnierze ortopedyczne, niezbędne leki i materiały opatrunkowe. Wyposażony jest także w nadajnik GPS i systemy łączności bezprzewodowej.

 

[rev_slider alias=”slider-1″][/rev_slider]

Back to top